Kaliteli vakitlerin doğru adresi

Kaliteli vakitlerin doğru adresi

Funnyday Şirket Ortağı Uğur Kaykaç: “Yıllık 4 bin-6 bin metrekare arası yeni eğlence merkezleri açacak yatırım bütçemizi en doğru şekilde kullanarak, sektörde emin adımlarla ilerlemeye ve büyümeye devam edeceğiz” dedi.

Gelecek döneme ilişkin yeni eğlence merkezi yatırımlarınız olacak mı?
Şu anda kontratı bitmiş 7 yeni eğlence merkezimiz var. Yıllık 4 bin-6 bin metrekare arası yeni eğlence merkezleri açacak yatırım bütçemizi en doğru şekilde kullanarak, sektörde emin adımlarla ilerlemeye ve büyümeye devam edeceğiz.

Şu an hangi bölgelerde eğlence merkezleriniz bulunuyor? 
Markamız şu an 31 eğlence merkezi ile faaliyetlerine devam ediyor. Kontrat halinde ise 7 eğlence merkezimiz açılma veya planlama aşamasındadır. Bölge dağılımı olarak baktığımızda ise; Karadeniz’ de 5, Ege’de 12, Marmara’da 13 ve Akdeniz’de 1 merkezimiz bulunuyor.
Eğlence merkezlerimizde tüm yaş gruplarına hitap eden oyun konseptlerini bulmak mümkün… Bowling, elektronik oyun makineleri, çok aktiviteli soft play vb. oyun gruplarımızla hizmet veriyoruz.

Eğlence merkezlerinizde teknik olarak çocuğu etkileyebilecek unsurlara yönelik ne gibi önemler alıyorsunuz? 
Marka olarak önceliğimiz güvenlik… Çünkü müşteri portföyümüzün yüzde 70’ini çocuklar oluşturuyor. Dolayısıyla insanların en değerli varlıkları, çocukları bize emanet… Bu anlamda alınabilecek veya akla gelebilecek tüm önlemleri aldık.
Çocuk işin içinde olunca; cirodan ziyade güvenlik, hijyen gibi konular bizim anlayışımıza göre kesinlikle daha öndedir. 7/24 kamera sistemi, profesyonel güvenlik danışmanları ve kendi tecrübemizle beraber alınabilecek her türlü teknik (mekanik-elektronik) güvenlik önlemleri, her sabah özel temizlik maddeleri ile istisnasız temizlik, uzak doğu ürünlerinin kullanılmaması… gibi her önlemi maliyetine bakmaksızın alıyoruz. Bununla beraber, çocuklarla neredeyse birebir ilgilenerek, oyun ablalarımız ile butik hizmet veriyoruz.

Yeni hizmete giren mağazanız/mağazalarınız hakkında bilgi alabilir miyiz? Mağazalarınızın özellikleri neler? Mağazalarınızda yenilik anlamında çeşitli çalışmalarınız oluyor (örn: Milas ve Edirne mağazalarındaki soft play alanları gibi). Bunlara yönelik bizlere bilgi verir misiniz? 
2016 yılında 6 eğlence merkezi açtık. Yılın kalan döneminde ise 3 mağazamızın daha açılışı gerçekleşecek. Bu merkezler; Lüleburgaz, İzmir, Manisa, Edirne, Zonguldak, Aydın, Samsun, Ordu ve Ankara’da bulunuyor. Merkezlerde elektronik anlamında; en son DVR teknolojileri hizmete sunduk. Gençlere yönelik makine Ar-Ge’lerimiz sonucunda yeni elektronik oyunları ve soft play anlamında da son uygulama ve teknolojileri hizmete sunmuş bulunuyoruz.

Funnyday’e gelen bir çocuk mağazada neler bulabilir?
Biraz daha büyük çocuklar için; dünyada uygulanmaya başlamış tüm elektronik oyunlar, çarpışan arabalar, DVR teknolojileri ile ilgili tüm oyun ve sinemalar mağazalarımızda mevcut.
Çocuklar soft play’lerimizde hem enerjilerini atıyor hem de oynarken sosyalleşiyor…  Ayrıca beyin jimnastiğinin yanı sıra fiziksel spor yapmış da oluyorlar.
Funnyday mağazalarımızda çeşitli etkinliklerimizde oluyor; mesela boyama ve oyun oynama etkinlikleri ile Funnyday doğum günü kutlamalarını örnek olarak verebiliriz. Ayrıca çeşit çeşit her yaş grubuna göre oyun makineleriyle memnuniyet kişiye göre sağlanmış oluyor… Kısaca çocuklara hayal ettiklerini veriyoruz… Funnyday’de her yaş düşünülmüştür fakat çocuklar her zaman öncelikli, özel ve kıymetlidir…

 

Kaynak: Mallreport