Mekanlar değişiyor, çünkü müşteriler değişti…

Mekanlar değişiyor, çünkü müşteriler değişti…

Sokak konseptini tema olarak aldıklarını belirten Funnyday Şirket Ortağı Uğur Kaykaç, “Burada amacımız, müşterilerimizi alanlarımızda daha fazla tutmak ve onları renkli/neşeli ortamlarda eğlendirmek” dedi.

Teknoloji gelişiyor, gelişirken de değiştirmeye devam ediyor. Peki, eğlence alanlarında değişimi zorunlu kılan etmenler sizce neler? Değişmeyen/dönüşmeyen firma ne gibi dezavantajlara sahip olur?
Genel olarak perakende ve içinde olduğumuz eğlence sektörü her zaman “farklılıklarla” ilerlemek zorunda. Farklılaşma ihtiyacı işin doğasında var. Kendi işimizde de tabii ki bu bakış açısı her zaman masada. Müşterilerimize sürekli değişen, farklı eğlence imkanları sunmak bizlerin temel misyonu. Sektörümüzdeki değişim de her alanda olduğu gibi teknoloji bazlı olarak kendini gösteriyor. Bununla beraber, sektörde faaliyetlerini devam ettiren bir markanın değişmeme şansı yok. Değişmeyen marka ya da firma, gerilemek durumundadır. Müşteri ihtiyaçlarına göre yenilenmeyen markaların şansı çok azdır diye düşünüyoruz. Funnyday’in konsept ve işletme anlayışında her zaman yenilenme ve farklılık en üst seviyede yer alıyor.

Dönüşen/değişen eğlence alanlarında iç mekan konseptinin önemi nedir? Eskiye oranla ne gibi değişimler yaşandı? Öne çıkan konseptler neler?
Mekanlarımız değişiyor, çünkü müşterilerimiz değişti. Eskiden müşterilerimiz yaşça daha büyüktü,  şimdi ise daha küçükler. Günümüz ortamında gençlerin farklı eğlence anlayışları ortaya çıktı, bu da bizleri daha küçük yaşlara yöneltti. Bu bakış açısı da eğlence merkezlerinin daha çocukça; daha şirin ve daha renkli dizayn edilmesi gerekliliğini ortaya çıkardı. Öne çıkan konseptlerin temelinde bu anlayış var. Bu anlayışı her marka kendisine göre yorumlayarak, mağazalarının dekorasyonunu gerçekleştiriyor. Biz Funnyday olarak, sokak konseptini tema olarak uyguluyoruz. Burada amacımız, müşterilerimizi alanlarımızda daha fazla tutmak ve onları renkli/neşeli ortamlarda eğlendirmek.

Peki, bu alanlardaki ışıklandırmanın önemi nedir? Doğru ışıklandırma nasıl yapılıyor ya da yapılmalı? Bu alandaki son teknolojiler neler?
Malumunuz ışıklandırma mimari konseptin bir parçası. Ancak bizim sektörümüzdeki farklılık,  zaten makinelerimiz ışıklı. Bu da bizi mimari konseptte aşırı ışıklandırmadan uzaklaştırıyor. Biz Funnyday olarak makine ışıklarımız ile mimari ışıklandırmayı birlikte ele alıyoruz. Müşterilerimizi yormayan, ailelerin çocuğunu ya da çocuklarını daha rahat izlemesini sağlayan ve yeni tasarım aydınlatmalar ile ilerliyoruz.
Funnyday her noktada müşterilerini düşünmeye devam ediyor. Mimari konseptimizin her adımında olduğu gibi oyun konseptlerimizde de aynı anlayışla hareket ediyoruz. Funnyday’de her şey dünyanın en güzel varlıkları çocuklar için…

 

Kaynak: Mallreport